Oczyszczanie czakr

Witaj poszukiwaczu! Chciałbyś dowiedzieć się jak oczyścić, otworzyć lub odblokować czakry? Proszę zapoznaj się z tym co napisałem. Temat nie jest trudny, ale wymaga od  otwartego umysłu, ponieważ nie wszystko o czym przeczytasz może wydać się racjonalne, choć zapewniam, że jest logiczne i pragmatyczne, jak wszystko w Sahaja Yodze.

Jak wiesz, każda czakra odpowiada za wybrane cechy naszej osobowości oraz na poziomie fizycznym za pracę organów wewnętrznych. Innymi słowy, jeżeli system subtelny jest w balansie to nie chorujemy a nasze cechy osobowości poprawiają się. Na przykład, gdy trzecia czakra jest oczyszczona, znikają wszelkie problemy żołądkowe,  nałogi same odchodzą i stajemy się ostoją spokoju. A gdy czakra serca otwiera się, w szerszej perspektywie zaczynamy być bardziej kochającymi i współczującymi istotami ludzkimi. Wniosek jest taki, oczyszczanie czakr jest skuteczne jeżeli obserwujemy u siebie poprawę zdrowia fizycznego, psychicznego oraz stajemy się lepszymi istotami ludzkimi.

Czakry rządzą się swoimi prawami, trzeba poznać odpowiednie techniki, aby wszystko zaczęło się wypracowywać, podobnie jak z instrukcją, bez zapoznania się z nią, możemy zepsuć to czego ona dotyczy. Dlatego eksperymentowanie na ślepo nie jest pożądane 🙂

Aby proces oczyszczania wystartował, musi się coś w nas wydarzyć, musi zacząć pracować energia, która tę pracę zna i za nas ją wykona. W przeciwnym wypadku możemy zrobić sobie sporą krzywdę a w najlepszym wypadku będzie tak, jakby siedzieć w samochodzie z wyłączonym silnikiem i kręcić kierownicą w prawo lub w lewo. Najpierw samochód trzeba uruchomić.  Tą energią, która rozpoczyna cały proces jest Kundalini, bez Niej żadna technika nie zadziała, bez Niej nie otrzymamy jogi czyli połączenia. Przypuśćmy, że mamy komputer, który nie jest podłączony do prądu. Jaki jest z niego pożytek? Podobnie jest z naszym systemem subtelnym, musi zostać „podłączony” do energii, która go stworzyła. Każde oświecone pismo opisuje to wydarzenie jako powtórne narodziny, jogę (połączenie), oświecenie czy samorealizację.

W dużym uproszczeniu, można powiedzieć, że Kundalini wykona za nas prawie całe oczyszczanie, ale połączenie jest niezbędne. Osoba z uniesioną Kundalini powinna Ją czuć jak się unosi i gdzie się zatrzymuje, lub przynajmniej na początku powinna czuć na palcach bloki energetyczne z czakr. Na przykład, kciuk odpowiada za drugą czakrę. Dlaczego czujemy bloki z czakr na palcach? Gdy Kundalini się unosi, zaczyna wysyłać do zakończeń nerwowych na naszych palcach informacje o stanie naszego systemu subtelnego. Zrozumienie tego faktu jest również istotne. Jeżeli nie wiemy, z którą czakrą jest problem, to jak mamy sobie pomóc? Korygowanie zdrowych czakr, może się źle skończyć, podobnie jak dokręcanie śrubki, która jest prawidłowo dokręcona. Do oczyszczania czakr, można wykorzystać elementy takie jakie ziemia lub sól, woda, eter czy ogień, ale i w tym przypadku połączenie musi być ustanowione, ponieważ dopiero wtedy te elementy zaczynają oddziaływać i oczyszczać czakry.

Podsumowując, aby oczyszczanie przyniosło oczekiwane rezultaty, Kundalini musi być obudzona. Oczywiście sam możesz próbować różnych rzeczy i technik, ale po pewnym czasie zobaczysz (jeżeli jesteś wobec siebie szczery), że nie ma rezultatów, po prostu bez Kundalini prawdziwe oczyszczanie nie jest możliwe. W Sahaja Yodze poznasz proste techniki, które pomogą ci w równoważeniu systemu subtelnego.

Poniżej zamieściłem diagram (pdf), na którym znajdziesz jakości czakr oraz kanałów. Gdy opisane centra zaczynają się otwierać i oczyszczać to opisane jakości zaczynają się manifestować w tobie.