Sahadźa Joga

logo

Sahadźa Joga (Sahaja Yoga) jest unikalną metodą medytacji odkrytą w 1970 r. przez Śri Matadźi Nirmala Dewi poprzez łatwo osiąganą Samorealizację (obudzenie energii Kundalini). Otwiera ona drzwi do nowego wymiaru ludzkiej świadomości. Dzięki swojej prostocie, Sahadźa Joga to również medytacja dla początkujących. Nie jest potrzebna żadna wiedza ani umiejętności, aby rozpocząć medytację.

Sahadźa Joga jest to żywy proces wewnętrznej przemiany, który zachodzi w każdym człowieku, torując jego świadomości drogę do stanu bez myśli, a więc ponad umysłem i emocjami. Świadomość bez myśli, jaką uczymy się rozwijać dzięki praktykowaniu Sahadźa Jogi, najpierw umożliwia nam poznanie rzeczywistego „Ja”, a następnie stanie się nim – jest to jednoznaczne z osiągnięciem samospełnienia, którego ludzie zawsze poszukiwali, od wieków prowadzeni przez różnych proroków i rozmaite religie. Ostatecznym etapem tych poszukiwań oraz przełomowym krokiem w ewolucji człowieka jest zjednoczenie się z praenergią, która nas stworzyła. Każda religia i każda znacząca filozofia mówi o zjednoczeniu z Boską Istotą, lecz do tej pory ani jedna religia czy filozofia nie przekazała nam praktycznej wiedzy, jak to osiągnąć.

Wiedzę taką możemy czerpać tylko z ksiąg, których słowa później uparcie tkwią tylko w naszych umysłach, nie dają żadnej możliwości korzystania z prawdziwej, czystej wiedzy, której źródło bije wewnątrz nas samych. Sahadźa Joga, przeciwnie, ustanawia absolutnie realne, spontaniczne połączenie naszej osobowości z rzeczywistym „Ja”. „Saha” znaczy „z”, „ja” – spontaniczny, a „Yoga” jest to połączenie z wszechmocną potęgą Boskiej Miłości. Doświadczenie owego połączenia to nasze powtórne narodzenie – tak bardzo upragnione narodziny z ducha. Uwalnia nas ono od dominującego wpływu umysłu i emocji, ustanawiając w nas czystą, uniwersalną religię – w sanskrycie: „Vishwa Nirmala Dharma”.

Kluczem do tej przemiany jest obudzenie drzemiącej w nas duchowej energii zwanej „Kundalini” – po obudzeniu, unosi się ona wewnątrz kręgosłupa, stabilizując naszą Yogę, czyli połączenie z praenergią, która stworzyła wszechświat. Po otrzymaniu jogi pierwszy raz możemy poczuć praenergię jako chłodny powiew wychodzący ze szczytu głowy. Udało się również uchwycić ją na powyższych zdjęciach.

Na łamach tej strony umieściliśmy opis praktyki i medytacji Sahadźa Jogi oraz ich oddziaływanie na człowieka i całą przyrodę. Proponujemy także wykonanie prostego doświadczenia Samorealizacji, które można samodzielnie przeprowadzić w domu, a tym samym osobiście sprawdzić działanie Sahadźa Jogi.

Kim jesteśmy?

„Bądź pokojem, który chciałbyś widzieć na świecie” Martin Luther King

Jesteśmy ludźmi pochodzącymi z różnych krajów, religii oraz kultur. Tak jak większość osób codziennie wykonujemy swoje prace. Wśród nas są artyści, urzędnicy, architekci, graficy, informatycy, przedsiębiorcy, działacze społeczni itp. Wszyscy realizujemy swoje talenty poprzez pracę dla innych. Jesteśmy również wolontariuszami Sahadźa Jogi działającymi motywowani wewnętrznym głosem pomocy innym.

Co więc sprawia, że całkowicie za darmo angażujemy się w pomoc dla ludzkości poprzez Sahadźa Jogę?

Medytacja Sahadźa Joga tak bardzo przemieniła nasze życie, iż pragniemy podzielić się z Wami tym wspaniałym, unikalnym doświadczeniem. Radość z codziennego odkrywania czegoś nowego nt. siebie samego i całego świata sprawia, że nie możemy tego trzymać tylko dla siebie. 🙂

Wszędzie gdzie jest to tylko możliwe oferujemy darmowe kursy i warsztaty medytacji – w naszym najbliższym otoczeniu, firmach, w których pracujemy, szkołach i uczelniach, instytucjach publicznych czy organizacjach społecznych. Bardzo często możecie nas spotkać na różnego rodzaju targach, wydarzeniach kulturalnych lub po prostu w parkach czy na ulicach miasta.

Naszym pragnieniem jest przekazanie wiedzy i doświadczenia zw. z medytacją Sahadźa Joga wszystkim tym, którzy chcą odkryć swój wewnętrzny potencjał i poprzez swoją, indywidualną transformację chcą stać się częścią globalnej przemiany ludzkości. Ta przemiana to niezwykły proces oświecenia świadomości i powrotu do całkowitej harmonii świata.

„Wolontariuszem w Sahadźa Jodze jestem od ponad 10 lat. Nie wyobrażam sobie życia bez pomocy innym i przekazywania im tego co jest najważniejsze i najcenniejsze w życiu. Radość, która generuje się dzięki tej pracy jest raczej nie do opisania. Ją po prostu trzeba doświadczyć. Tak właściwie, każdy posiada w sobie pełny potencjał duchowy, który wymaga jedynie uruchomienia. Dzięki Śri Matadźi i Sahadźa Jodze mogę pomagać wszystkim zainteresowanym rozpocząć wspaniałą przygodę wewnętrznej przemiany.”

Piotrek, Warszawa

„W Sahadźa Jodze otrzymałem to, czego tak bardzo szukałem, otrzymałem połączenie z samym sobą, z moim Duchem. Wtedy zrozumiałem, że inni również mają prawo otrzymać to samo i doświadczyć tego wszystkiego co daje oświecenie. Moja radość będzie kompletna tylko wtedy, gdy będę mógł się dzielić nią z innymi poszukiwaczami prawdy. Dlatego od 2008 roku szukam nowych sposobów na dotarcie do tych, którzy szukają odpowiedzi na pytania: kim jestem? i po co jestem? „

Radosław, Łódź

„Jestem wolontariuszką Sahadźa Jogi od półtora roku. Regularna medytacja Sahadźa Joga zmieniła w moim życiu wszystko. Dzięki niej stałam się lepszym człowiekiem, radosnym i wdzięcznym za każdy mijający dzień. Dlatego uważam, iż każdy powinien mieć możliwość doświadczenia tego samego. Od dziecka szukałam swojej drogi. W modlitwach prosiłam Boga o ukazanie prawdy, ponieważ czułam, że zwykła, szara codzienność to nie wszystko. Dziś wiem, że odpowiedzi przychodzą w ciszy, podczas medytacji. To jest bardzo proste. Pragnę dzielić się metodami, które dla mnie okazały się bezcenne, a pomoc innym to najpiękniejsze co mogę podarować.” 

Basia, Tychy