Skąd się biorą choroby?

Fragment wywiadu ze Shri Mataji:

Widzicie, choroby pojawiają się poprzez wycieńczenie naszych centrów.

Wiec jest to jedno centrum, mamy tutaj lewą stronę, lewy i prawy sympatyczny system nerwowy i one łączą się tworząc to centrum. Więc wykorzystujemy energię tego centrum, która posiada swój limit, wykorzystujemy ją dla naszych potrzeb, w różny sposób. Bardzo dobrym przykładem jest czakra Swadisthan. Jest to drugie centrum, które opiekuje się splotem aorty, zgodnie z terminologią medyczną, jednak nie jest ono wszystkim, jest jedną z części składowych systemu. Praca czakry Swadisthan, zgodnie z teorią Sahaja Yogi, która oczywiście się sprawdziła, potwierdza tę tezę, że ta czakra dostarcza energię w procesie wymiany komórek mózgowych. Ponieważ my nigdy nie jesteśmy tego świadomi, wykorzystujemy nasz mózg cały czas, nie zważamy na to, w jaki sposób odbywa się wymiana tych komórek, nawet w świecie medycyny pomija się ten aspekt. Więc jedną z funkcji tej czakry jest to, że on przemieszcza się wokół Voidu, a także musi opiekować się waszą wątrobą, on musi opiekować się trzustką, musi opiekować się śledzioną, musi opiekować się nerkami, a także wewnętrzną częścią jelita grubego. Jasne? Ale w dzisiejszych czasach ludzie cały czas myślą, wszyscy za dużo myślą i to bardzo futurystycznie. W rezultacie on nie może skupić uwagi na tym wszystkim.

I co się wtedy dzieje? Pierwszym organem odczuwającym skutki jest wątroba. I tak, wątroba przyjmuje ciepło z całego rozgrzanego ciała i eliminuje je – można przyjąć, że to jest „trucizna” w waszym ciele – on eliminuje ją poprzez cyrkulację krwi, to wpada do krwi. I tak, gdy wątroba nie posiada należytej opieki lub nie posiada odpowiedniej energii, zaczyna pracować bardzo ciężko i staje się nadwyrężona, i to ciepło nie może zostać usunięte, więc zaczyna przemieszczać się wzdłuż naszego ciała do góry i na dół. W rezultacie te płuca, które są podobne do gąbki, zaczynają tężeć i rozwija się astma. My leczymy astmę poprzez oddziaływanie na wątrobę, to jest uleczalne. Następnie to przemieszcza się na dół, kiedy opada szkodzi nerkom. W rezultacie wzrasta ciśnienie waszej krwi. Również otrzymujecie w efekcie zatwardzenie. Wtedy również zaniedbana jest wasza trzustka.

Gdy zaniedbana jest trzustka, dostajecie cukrzycę. Tylko ludzie, którzy siedzą, planują myśląc o przyszłości, otrzymują cukrzycę, nigdy nie są to ludzie ze wsi. W Indiach, jeśli pojedziecie na wieś, oni wam powiedzą: „Musisz tyle cukru nasypać do herbaty, żeby aż łyżka stała pod kątem prostym”. Oni używają tak dużo cukru, a jednak nie chorują na cukrzycę, ponieważ oni pracują rano, pięknie idą do domu sobie podrzemać. A jeśli my tylko myślimy, myślimy i myślimy o przyszłości? Tak oto zaniedbanie trzustki daje wam cukrzycę. Mamy także wiele osób, które także wyleczyły cukrzycę. Ten trzeci organ, który jest w najgorszym stanie, to śledziona. Można powiedzieć, że śledziona jest odpowiedzialna za ustalanie rytmu, jest naszym prędkościomierzem. Przypuśćmy, że w trakcie jedzenia nagle musicie gdzieś biec, wtedy odczujecie ból a to dlatego, że ona musi produkować czerwone krwinki.

Ale jeśli jesteście zawsze w stanie nieustannej gotowości w dzisiejszych czasach, w których żyjecie, najpierw czytacie gazetę i znajdujecie się w stanie szoku, gdyż gazeta musi was szokować, widzicie. Następnie kolejny szok i kolejny szok za szokiem. Więc ta biedna śledziona nie wie, jak się zachowywać w tym zwariowanym świecie, więc staje się szalona i wrażliwa. I przy najmniejszym szoku ona może spowodować raka krwi. Muszę wam powiedzieć, że rzeczywiście wyleczyliśmy pacjentów z rakiem krwi. Absolutnie, całkowicie ich wyleczyliśmy, bez użycia leków itp. całkowicie ich wyleczyliśmy. Posiadamy zaświadczenia i wszelkie informacje na ich temat. To jest zadziwiające, ale wszyscy oni byli architektami. Powiedziałam wam również i o tym, że to wywiera negatywny wpływ na nerki, a także na jelito grube.

Więc jeśli to jedno centrum będzie używane nadmiernie w jednym celu, może stać się przyczyną tych wszystkich problemów. I w końcu ten żar może przedostać się do serca, co doprowadzi do zmasowanego ataku serca. Szczególnie dzieje się tak, gdy młodzi ludzie piją dużo alkoholu, jeśli grają w tenisa lub uprawiają taki sport jak piłka nożna lub tenis, dużo piją i dużo myślą, to mogą doprowadzić do zmasowanego ataku serca i umierają wtedy w młodym wieku, w bardzo młodym wieku. Uważam, że jest to zupełnie fatalne. Jeśli masz atak serca w młodym wieku, jest to fatalne, nie możecie ich uratować. I odwrotnie, także jeśli posiadacie nieaktywne organy, możecie mieć w związku z tym nieaktywne życie, również ściągacie na siebie problemy. Więc jeśli leczycie kogoś oddziaływując na jego „korzenie” [sedno problemów], wtedy jest bardzo łatwo rozwiązać problem. Wyobraźcie sobie, że musicie wyleczyć drzewo i zaczynacie leczyć liście, to wtedy leczenie jest bardzo trudne. Ale jeśli możecie oddziaływać na korzenie drzewa, jest to takie łatwe, to jest proste.

Video z polskimi napisami: https://www.youtube.com/watch?v=QntvsnSAecU

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Aktualności