Światowy Dzień Spokoju Wewnętrznego – 21 marca

InnerPeaceDay logoInner Peace Association oraz Stowarzyszenie Kulturalne Sahaja Yoga zapraszają do uczestnictwa w międzynarodowych obchodach Dnia na rzecz Spokoju Wewnętrznego, organizowanych w setkach szkół na całym świecie.

Świat, w którym żyjemy nękają nieustanne kryzysy, konflikty i trwałe podziały. Ten brak harmonii i równowagi sprzyja rasizmowi i nietolerancji oraz rodzi brak współczucia wobec innych ludzi. Nadzieją na zmianę jest obecne młode pokolenie – wierzymy, że potrafi ono podjąć bardziej świadomie zrównoważone decyzje co do przyszłości.

W 2014 roku Światowy Dzień Spokoju Wewnętrznego z dużym powodzeniem obchodzono i doceniono w ponad 40 krajach, a w obchodach wzięło udział ponad 50 000 uczniów. W wielu krajach wydarzenie to stało się początkiem stałych kursów medytacji dla uczniów. Wielki zasięg wydarzenia oraz entuzjastyczna reakcja kierownictwa szkół oraz samych uczniów przyciągnęły uwagę międzynarodowych mediów. Dzień 21 marca został ogłoszony Światowym Dniem Spokoju Wewnętrznego w codziennych wiadomościach w kilku krajach Europy (jak np. we Włoszech i w Rumunii).

Serdecznie zachęcamy SZKOŁY oraz inne placówki edukacyjno-wychowawcze do współpracy w ramach obchodów Światowego Dnia Spokoju Wewnętrznego w 2015 roku.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać TUTAJ oraz na poniższych stronach:

www.innerpeaceday.org

www.facebook.com/dzienspokojuwewnetrznego

KONTAKT: [email protected]

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Aktualności