KSIĄŻKA: ERA PONADNOWOCZESNA

ERA PONADNOWOCZESNA

Śri Matadźi Nirmala Dewi

„W dzisiejszych, nowoczesnych, czasach dzięki procesowi ewolucji dotarliśmy do stanu świadomości ludzkiej. Potrafi ona działać poprzez myślenie, racjonalizowanie lub uwarunkowania. Wielu współczesnych poetów nazywa to >>murami [ogradzającymi] wolność Ja<<. A co by się stało, gdyby ktoś potrafił wznieść się na wyższy wymiar świadomości? Dlaczego nie otworzyć serc i umysłów na jedyne w swoim rodzaju odkrycie, które właśnie dla tego decydującego wzniesienia się na wyższy wymiar zostało dokonane? >>Obiecane Królestwo Boże leży w zasięgu ręki<<. Nie chodzi tu o zdanie wyjęte z kazania czy wykładu, ale o faktyczne doświadczenie najwyższej prawdy – prawdy absolutnej – teraz, właśnie teraz, przez zwykłych ludzi. Prawda, urzeczywistniona po samorealizacji, jest taka, że nie jesteście tym ciałem, tym umysłem, tymi uwarunkowaniami z przeszłości, tym ego czy tymi emocjami, ale jesteście czystym Duchem”.

Śri Matadźi Nirmala Dewi

„Era Ponadnowoczesna” to wyjątkowa książka o duchowości napisana przez Śri Matadźi Nirmala Dewi, osobę uznawaną na całym świecie za jednego z największych duchowych nauczycieli naszych czasów. Dzięki tej książce dowiecie się o Samorealizacji, która jest teraz możliwa bez wysiłku i na masową skalę za pomocą Sahadźa Jogi. Napisana przez nominowaną do Pokojowej Nagrody Nobla i jedną z największych autorytetów na temat duchowości, Śri Matadźi Nirmala Dewi, książka ta oferuje niezwykle głębokie spojrzenie na kryzysy naszych współczesnych czasów oraz rozwiązania ich podstawowych problemów.

Książka zawiera następujące rozdziały:

I. NOWOCZESNOŚĆ I RACJONALNOŚĆ
Głębokie spojrzenie na przyczyny problemów współczesności, przewidywanej i określanej w Puranach jako czasy moralnego oraz duchowego upadku, Kali Yuga. Żywe i krytyczne spojrzenie na nasze czasy, w których rozwój technologiczny bez znajomości korzeni naszej Istoty doprowadził do głębokiego i desperackiego poszukiwania absolutnej prawdy w naszych sercach i umysłach. Granice zwykłej racjonalności mogą prowadzić do katastrofalnych wniosków i teorii uzasadnionych przez ego zamiast oświeconych przez Ducha. Ich efekty można zobaczyć w sztuce, trendach społecznych i we wszystkich przejawach naszego społeczeństwa.

II. MOŻLIWOŚĆ WYBORU
Korzenie konsumpcjonizmu można znaleźć w pułapkach pozornych wyborów i mód, które przedsiębiorcy wyznaczają dla współczesnych umysłów. Ten rozdział ujawnia subtelne przyczyny materializmu i jego wpływ na życie rodzinne oraz w jaki sposób zrealizowana dusza (osoba, która osiągnęła Samorealizację) może poza nie wyjść.

III. DEMOKRACJA
Komunizm nie żyje. Nazizmu już nie ma. Dlaczego współczesne demokracje stały się „demonokracjami”? Żądza pieniądza a walka o władzę. Dokąd zaprowadzi nas pytanie „A co w tym złego?”. Prawdziwa wolność to nie porzucenie naszych nawyków i instynktów, ale wolność cieszenia się poprzez Ducha, który staje się rzeczywistością po otrzymaniu Samorealizacji.

IV. RASIZM
Świeże spojrzenie na to szeroko rozpowszechnione uwarunkowanie naszego społeczeństwa i na to, jak można je zastąpić kulturą prawdziwej integracji, płynącej z serca, w świetle własnego Ducha.

V. KULTURA ZACHODU
„Kultura ukazuje społeczne wyżyny spokoju, mądrości i moralności”. Kultura kieruje trendami społecznymi. Kultura wulgarności uzasadniona czystą racjonalnością przedstawiona w kontraście do subtelnej kultury niewinności, która wyraża piękno i czystość Ducha.

VI. RELIGIE
Wszystkie religie zostały zapoczątkowane w czystej formie przez wielkich proroków i inkarnacje, ale z powodu ograniczeń ludzkiego umysłu, z czasem odchodziły od Prawdy absolutnej w stronę rytualizmu i fundamentalizmu. Ich wspólną esencję i integrację można znaleźć – nie mentalnie, ale doświadczając połączenia z Duchem (Samorealizacja), który jest poza umysłem. „Modlitwa odmawiana bez połączenia (Joga) z Bogiem jest jak telefon bez połączenia z siecią”. Prawdziwa religia jest w naszym wnętrzu. Może zostać przebudzona i zamanifestowana w naszym życiu poprzez proces Samorealizacji. „Dzięki Sahadźa Jodze wrodzona uniwersalna religia Boskiej Miłości zostaje oświecona wewnątrz nas, a poszukiwacz staje się spontanicznie prawdziwie religijną, prawą, moralną, pokojową, współczującą oraz potężna i oświeconą osobowością”.

VII. POKÓJ
Humorystyczne spojrzenie na ludzkie ego i jego oszałamiające przejawy w naszych współczesnych czasach oraz to, jak subtelnie i ostatecznie niszczy nasz wewnętrzny spokój. Pokój nie może zostać osiągnięty poprzez wykłady lub zmiany polityczne, ale musi zostać ustanowiony w każdym z nas, a Sahadźa Joga umożliwia to poprzez przebudzenie energii Kundalini. „Ludzki umysł jest zawsze bombardowany myślami, które tworzą ego aby potem poprzez nie reagować. […] Te myśli pochodzą z przeszłości lub przyszłości, ale rzeczywistość jest w teraźniejszości, w której osiągamy pokój”. Samorealizacja prowadzi do zbiorowej świadomości, która nie jest pojęciem, ale wyższym stanem świadomości, w którym człowiek staje się częścią całości i działa spontanicznie, aby pomóc innym.

VIII. POKÓJ NA ŚWIECIE
Wszystkie wojny powodowały odwrócenie naszego systemu wartości, co znajduje odzwierciedlenie w naszym życiu rodzinnym. „To nie inwestycja w zbroje zapewni prawdziwie pokojową przyszłość. To inwestycja w nasze dzieci przyniesie nieocenione zyski w postaci spokojnego i moralnego społeczeństwa w najbliższej przyszłości”. Słodkie, ale głębokie spojrzenie na proces wychowywania naszych dzieci w kochający, zdyscyplinowany i duchowy sposób, rozwijający wszystkie piękne cechy, które są w nich wbudowane. Jak uniknąć narażenia na agresje kulturowe, które pobudzają ich ciekawość i atakują ich niewinność. Jak budować kulturę powszechnej duchowości dla naszych dzieci, zapobiegając ich wpadaniu w straszne problemy spowodowane przez religijny fundamentalizm.

IX. EWOLUCJA
Zapierające dech w piersiach spojrzenie na ewolucję życia, która doprowadziła organizmy żywe do etapu ludzkiego, równolegle z ewolucją świadomości. Poszukiwanie prawdy jest częścią tego żywego procesu, a Samorealizacja jest kolejnym krokiem w ewolucji człowieka. Otwarcie Sahasrara czakry (siódme centrum energetyczne w ciele subtelnym) na poziomie kosmicznym w 1970 r. i narodziny Sahaja Yogi.

X. PRZESŁANIE METANAUKI
Granice nauki i przesłanie Sahaja Yogi, która jest meta-nauką naszych współczesnych czasów, wypełniając lukę między nauką a duchowością. Naukowa prezentacja ewolucji materii i świadomości na poziomie ludzkim i nie tylko.

XI. SYSTEM SUBTELNY
Opis trzech kanałów energii i siedmiu czakr oraz ich roli w naszym życiu, a także transformacji, która zachodzi poprzez przebudzenie Kundalini.


Dane techniczne:

Format: 170×240 mm
Objętość: 256 stron
Oprawa: twarda, całopapierowa, szyta
ISBN: 978-83-956781-0-3


Lista bibliotek, w których można wypożyczyć książkę.

Biblioteka Miejska w Łodzi. Filia nr 49 Łódź Prez. Gabriela Narutowicz 8/10
Miejska Biblioteka Publiczna Jawor Plac Seniora 4
Biblioteka Kraków Kraków ul. Królewska 59, Filia Nr 21
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzko Pl.Bolesława Chrobrego 1
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Biblioteka Centralna Gliwice Kościuszki 17
Biblioteka Narodowa w Warszawie Warszawa al. Niepodległości 213
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego Gdańsk Targ Rakowy 5/6
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury Poznań Węgorka 20
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy Bydgoszcz ul. Długa 39
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu Wrocław Rynek 58
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Lublin ul. Narutowicza 4
Biblioteka Śląska w Katowicach Katowice plac Rady Europy 1
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie Olsztyn ul. Stare Miasto 33
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Rzeszów ul. Sokoła 13
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Gdynia ul. Partyzantów 39/IV
Biblioteka Publiczna im. dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie Częstochowa Aleja Najświętszej Maryi Panny 22
Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela Koszalin plac Polonii 1
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku Słupsk ul. Grodzka 3
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile Piła ul. Staromiejska 14
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smolki w Opolu Opole ul. Piastowska 18-19-20
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu Poznań ul. Węgorka 20

Stowarzyszenie Kulturalne Sahadźa Joga jest organizacją non-profit. Dochód ze sprzedaży książki jest w całości przeznaczony na wydruk dodatkowego egzemplarza dla wybranej przez kupującego biblioteki.
Książkę można też pobrać za darmo w wersji epub lub mobi.


Aby złożyć zamówienie prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Formularz zamówienia książki w formie papierowej