KSIĄŻKA: ERA PONADNOWOCZESNA

ERA PONADNOWOCZESNA

Śri Matadźi Nirmala Dewi

„W dzisiejszych, nowoczesnych, czasach dzięki procesowi ewolucji dotarliśmy do stanu świadomości ludzkiej. Potrafi ona działać poprzez myślenie, racjonalizowanie lub uwarunkowania. Wielu współczesnych poetów nazywa to >>murami [ogradzającymi] wolność Ja<<. A co by się stało, gdyby ktoś potrafił wznieść się na wyższy wymiar świadomości? Dlaczego nie otworzyć serc i umysłów na jedyne w swoim rodzaju odkrycie, które właśnie dla tego decydującego wzniesienia się na wyższy wymiar zostało dokonane? >>Obiecane Królestwo Boże leży w zasięgu ręki<<. Nie chodzi tu o zdanie wyjęte z kazania czy wykładu, ale o faktyczne doświadczenie najwyższej prawdy – prawdy absolutnej – teraz, właśnie teraz, przez zwykłych ludzi. Prawda, urzeczywistniona po samorealizacji, jest taka, że nie jesteście tym ciałem, tym umysłem, tymi uwarunkowaniami z przeszłości, tym ego czy tymi emocjami, ale jesteście czystym Duchem”.

Śri Matadźi Nirmala Dewi

„Era Ponadnowoczesna” to wyjątkowa książka o duchowości napisana przez Śri Matadźi Nirmala Dewi, osobę uznawaną na całym świecie za jednego z największych duchowych nauczycieli naszych czasów. Dzięki tej książce dowiecie się o Samorealizacji, która jest teraz możliwa bez wysiłku i na masową skalę za pomocą Sahadźa Jogi. Napisana przez nominowaną do Pokojowej Nagrody Nobla i jedną z największych autorytetów na temat duchowości, Śri Matadźi Nirmala Dewi, książka ta oferuje niezwykle głębokie spojrzenie na kryzysy naszych współczesnych czasów oraz rozwiązania ich podstawowych problemów.

Książka zawiera następujące rozdziały:

I. NOWOCZESNOŚĆ I RACJONALNOŚĆ
Głębokie spojrzenie na przyczyny problemów współczesności, przewidywanej i określanej w Puranach jako czasy moralnego oraz duchowego upadku, Kali Yuga. Żywe i krytyczne spojrzenie na nasze czasy, w których rozwój technologiczny bez znajomości korzeni naszej Istoty doprowadził do głębokiego i desperackiego poszukiwania absolutnej prawdy w naszych sercach i umysłach. Granice zwykłej racjonalności mogą prowadzić do katastrofalnych wniosków i teorii uzasadnionych przez ego zamiast oświeconych przez Ducha. Ich efekty można zobaczyć w sztuce, trendach społecznych i we wszystkich przejawach naszego społeczeństwa.

II. MOŻLIWOŚĆ WYBORU
Korzenie konsumpcjonizmu można znaleźć w pułapkach pozornych wyborów i mód, które przedsiębiorcy wyznaczają dla współczesnych umysłów. Ten rozdział ujawnia subtelne przyczyny materializmu i jego wpływ na życie rodzinne oraz w jaki sposób zrealizowana dusza (osoba, która osiągnęła Samorealizację) może poza nie wyjść.

III. DEMOKRACJA
Komunizm nie żyje. Nazizmu już nie ma. Dlaczego współczesne demokracje stały się „demonokracjami”? Żądza pieniądza a walka o władzę. Dokąd zaprowadzi nas pytanie „A co w tym złego?”. Prawdziwa wolność to nie porzucenie naszych nawyków i instynktów, ale wolność cieszenia się poprzez Ducha, który staje się rzeczywistością po otrzymaniu Samorealizacji.

IV. RASIZM
Świeże spojrzenie na to szeroko rozpowszechnione uwarunkowanie naszego społeczeństwa i na to, jak można je zastąpić kulturą prawdziwej integracji, płynącej z serca, w świetle własnego Ducha.

V. KULTURA ZACHODU
„Kultura ukazuje społeczne wyżyny spokoju, mądrości i moralności”. Kultura kieruje trendami społecznymi. Kultura wulgarności uzasadniona czystą racjonalnością przedstawiona w kontraście do subtelnej kultury niewinności, która wyraża piękno i czystość Ducha.

VI. RELIGIE
Wszystkie religie zostały zapoczątkowane w czystej formie przez wielkich proroków i inkarnacje, ale z powodu ograniczeń ludzkiego umysłu, z czasem odchodziły od Prawdy absolutnej w stronę rytualizmu i fundamentalizmu. Ich wspólną esencję i integrację można znaleźć – nie mentalnie, ale doświadczając połączenia z Duchem (Samorealizacja), który jest poza umysłem. „Modlitwa odmawiana bez połączenia (Joga) z Bogiem jest jak telefon bez połączenia z siecią”. Prawdziwa religia jest w naszym wnętrzu. Może zostać przebudzona i zamanifestowana w naszym życiu poprzez proces Samorealizacji. „Dzięki Sahadźa Jodze wrodzona uniwersalna religia Boskiej Miłości zostaje oświecona wewnątrz nas, a poszukiwacz staje się spontanicznie prawdziwie religijną, prawą, moralną, pokojową, współczującą oraz potężna i oświeconą osobowością”.

VII. POKÓJ
Humorystyczne spojrzenie na ludzkie ego i jego oszałamiające przejawy w naszych współczesnych czasach oraz to, jak subtelnie i ostatecznie niszczy nasz wewnętrzny spokój. Pokój nie może zostać osiągnięty poprzez wykłady lub zmiany polityczne, ale musi zostać ustanowiony w każdym z nas, a Sahadźa Joga umożliwia to poprzez przebudzenie energii Kundalini. „Ludzki umysł jest zawsze bombardowany myślami, które tworzą ego aby potem poprzez nie reagować. […] Te myśli pochodzą z przeszłości lub przyszłości, ale rzeczywistość jest w teraźniejszości, w której osiągamy pokój”. Samorealizacja prowadzi do zbiorowej świadomości, która nie jest pojęciem, ale wyższym stanem świadomości, w którym człowiek staje się częścią całości i działa spontanicznie, aby pomóc innym.

VIII. POKÓJ NA ŚWIECIE
Wszystkie wojny powodowały odwrócenie naszego systemu wartości, co znajduje odzwierciedlenie w naszym życiu rodzinnym. „To nie inwestycja w zbroje zapewni prawdziwie pokojową przyszłość. To inwestycja w nasze dzieci przyniesie nieocenione zyski w postaci spokojnego i moralnego społeczeństwa w najbliższej przyszłości”. Słodkie, ale głębokie spojrzenie na proces wychowywania naszych dzieci w kochający, zdyscyplinowany i duchowy sposób, rozwijający wszystkie piękne cechy, które są w nich wbudowane. Jak uniknąć narażenia na agresje kulturowe, które pobudzają ich ciekawość i atakują ich niewinność. Jak budować kulturę powszechnej duchowości dla naszych dzieci, zapobiegając ich wpadaniu w straszne problemy spowodowane przez religijny fundamentalizm.

IX. EWOLUCJA
Zapierające dech w piersiach spojrzenie na ewolucję życia, która doprowadziła organizmy żywe do etapu ludzkiego, równolegle z ewolucją świadomości. Poszukiwanie prawdy jest częścią tego żywego procesu, a Samorealizacja jest kolejnym krokiem w ewolucji człowieka. Otwarcie Sahasrara czakry (siódme centrum energetyczne w ciele subtelnym) na poziomie kosmicznym w 1970 r. i narodziny Sahaja Yogi.

X. PRZESŁANIE METANAUKI
Granice nauki i przesłanie Sahaja Yogi, która jest meta-nauką naszych współczesnych czasów, wypełniając lukę między nauką a duchowością. Naukowa prezentacja ewolucji materii i świadomości na poziomie ludzkim i nie tylko.

XI. SYSTEM SUBTELNY
Opis trzech kanałów energii i siedmiu czakr oraz ich roli w naszym życiu, a także transformacji, która zachodzi poprzez przebudzenie Kundalini.

Dane techniczne:
Format: 170×240 mm
Objętość: 256 stron
Oprawa: twarda, całopapierowa, szyta
ISBN: 978-83-956781-0-3

Pobierz książkę w formie cyfrowej

Zamów książkę w formie papierowej

Lista bibliotek

Lista bibliotek, w których można wypożyczyć książkę.

Bydgoszcz, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy ul. Długa 39
Częstochowa, Biblioteka Publiczna im. dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie Aleja Najświętszej Maryi Panny 22
Gdańsk, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego Targ Rakowy 5/6
Gdynia, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni ul. Partyzantów 39/IV
Gliwice, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Biblioteka Centralna Kościuszki 17
Izbicko, Biblioteka Publiczna w Izbicku, ul. Powstańców Śląskich 16, 47-180
Jawor, Miejska Biblioteka Publiczna Plac Seniora 4
Katowice, Biblioteka Śląska w Katowicach plac Rady Europy 1
Koszalin, Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela plac Polonii 1
Kraków, Biblioteka ul. Królewska 59, Filia Nr 21
Kłodzko, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Pl.Bolesława Chrobrego 1
Lublin, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ul. Narutowicza 4
Łódź, Biblioteka Miejska w Łodzi. Filia nr 49 Prez. Gabriela Narutowicz 8/10
Olsztyn, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie ul. Stare Miasto 33
Opole, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smolki w Opolu ul. Piastowska 18-19-20
Piła, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile ul. Staromiejska 14
Poznań, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury Węgorka 20
Poznań, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu ul. Węgorka 20
Rzeszów, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ul. Sokoła 13
Strzelce Opolskie, Biblioteka Publiczna Miejsko – Gminna, plac Żeromskiego 7, 47-100
Sulechów, Biblioteka Publiczna gminy Sulechów, Jana Pawła II 52, 66-100
Słupsk, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku ul. Grodzka 3
Warszawa, Biblioteka Narodowa w Warszawie al. Niepodległości 213
Wrocław, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu Rynek 58