Światowy Dzień Spokoju Wewnętrznego – 21 marca

Międzynarodowa społeczność Sahaja Yogi 21 marca świętuje jako Światowy Dzień Spokoju Wewnętrznego, organizując wielu krajach na całym globie spotkania w szkołach oraz na uczelniach wyższych. Celem tego dnia jest zaszczepienie, przede wszystkim w młodych ludziach, którzy niebawem będą kreować nasze wspólne życie na Ziemi, idei spokoju, równowagi wewnętrznej, pełni tolerancji i dążenia do utrzymania pokoju na całym świecie, poprzez ustanowienie go najpierw w samym sobie. Jest to możliwe jedynie dzięki wewnętrznej transformacji. Kluczem do niej jest Samorealizacja oraz praktyka medytacji.

Światowy Dzień Spokoju Wewnętrznego ma być również hołdem złożonym w kierunku zasłużonych dla ludzkości wielkich autorytetów walczących o pokój m.in.: Mahatmy Gandhiego, Martina Luthera Kinga czy Nelsona Mandeli.

21 marca to również ważna data dla ludzkości ze względu na narodziny Shri Mataji Nirmala Devi (ur. 21 marca 1923 r.), osoby, która poświęciła większość swego życia służąc ludzkości i przekazując swoją wiedzę i umiejętności każdemu kto tylko miał pragnienie je przyjąć.

Shri Mataji dokonała tego, czego inni mistrzowie, prorocy, inkarnacje pojawiający się w całej historii ludzkości nie mieli okazji dokonać. Stworzyła i przekazała metodę spontanicznej transformacji  wewnętrznej (Sahaja Yoga), która poprzez oświecony stan świadomości wolnej od myśli przemienia nas w pełni zrównoważone, świadome siebie i całego otaczającego nas świata istoty ludzkie.

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Spokoju Wewnętrznego można znaleźć pod poniższymi linkami:

www.innerpeaceday.com

Facebook

Światowy Dzień Spokoju Wewnętrznego