Sahaja Yoga w Ośrodku Kultury ARSUS w Warszawie

Dzięki uprzejmości Dyrektora OK ARSUS  12 czerwca br. zorganizowaliśmy koncert dla wszystkich zainteresowanych muzyką indyjską, klasycznym tańcem indyjskim oraz nauką medytacji. Pomimo wielkiego ukropu chętnych nie zabrakło i tuż przed rozpoczęciem prawie wszystkie miejsca były zajęte.

Spotkanie otworzyła część muzyczna złożona z indyjskich utworów ludowych tzw. bhajanów. Bhajan to bardzo prosta i popularna forma utworu muzycznego, który w swych słowach wychwala Boskość i wszystkie jego przejawy.

Drugą atrakcją popołudnia był występ Kingi, która w formie klasycznego tańca indyjskiego  zwanego Kathak zatańczyła utwór o tytule ‘Ram Vandana’. Taniec Kathak to styl wywodzący się z północnych Indii, łączący w sobie elementy indyjskie i muzułmańskie, tańczony na dworach. Więcej informacji o tańcu Kathak można znaleźć na stronach internetowych poświęconych specjalnie temu stylowi.

W kolejnej odsłonie goście mogli zapoznać się z esencją Sahaja Yogi, którą stanowi w pierwszym kroku obudzenie energii Kundalini, a następnie doświadczenie stanu świadomości bez myśli zwanego medytacją. Dzięki otwartości umysłów oraz serc każdy z obecnych był w stanie odczuć kojący wpływ tego doświadczenia.

Następnie muzycy  podarowali publiczności kolejne bhajany, a także quawwali, śpiewane w różnych językach Indii i skierowane do różnych aspektów boskich. Dzięki żywszej formie tych utworów wszyscy zgromadzeni wtórowali grającym swym klaskaniem, a nawet śpiewaniem. Warto nadmienić, iż radość z takiej muzyki jest o wiele większa gdy nasza istota jest połączona poprzez Kundalini z Wszechogarniającą Boską Energią.

Występy artystyczne zakończył taniec bollywood, jednakże to nie był jeszcze koniec spotkania. Goście zostali poczęstowani indyjskimi smakołykami i w miłej atmosferze długo jeszcze rozmawiali o Indiach, muzyce, tańcu oraz medytacji.


Comments

Dodaj komentarz