Objawy obudzenia Kundalini

Zastanawiasz się jakie są objawy obudzenia energii Kundalini? Masz problem ze zdefiniowaniem czym jest Kundalini? Pozwól, że przedstawię Tobie moje doświadczenia. Jest wiele osób, które rozmawiają i piszą o Kundalini, ale de facto jest niewiele takich, które mają świadomie (wraz ze świadomością wibracyjną) obudzoną Kundalini i wiedzą jak obudzić Ją u innych. Potraktuj proszę to co przeczytasz jako hipotezę i sam sprawdź czy to, o czym piszę jest prawdą. Pamiętaj, jedynie faktyczne doświadczenie może dać Ci wiedzę o Kundalini.

Opis Kundalini.

Abyś sam mógł dojść do logicznych wniosków, trzeba zrozumieć czym właściwie Kundalini jest oraz jak została umiejscowiona w naszym ciele. Mając podstawy wiedzy w tym temacie, będziesz mógł ocenić czym jest obudzenie Kundalini i czy ta energia pracuje w Tobie czy też tylko wydawało ci się, że Kundalini masz obudzoną.

Kundalini to duchowa energia, której zadaniem jest duchowa transformacja człowieka w lepszą, bardziej kochającą i współczującą istotę ludzką. To jest jedyna praca jaką „umie” wykonać ta potężna energia. Skutkiem ubocznym obudzenia energii Kundalini jest poprawa zdrowia u osoby, która ma pragnienie wzrastać duchowo. Kundalini bardzo często opisywana jest jako matka, ponieważ Jej praca jest podobna do opieki matki, która to delikatnie, z miłością opiekuje się nami i transformuje duchowo. Trudno jest mi opisać ten proces i stan w jakim się jest, tak samo jak trudno jest opisać miłość. Trzeba doświadczyć tego stanu, aby poczuć ten bezgraniczny ocean miłości w nas – to jedyna droga do poznania siebie i Kundalini.

Objawy, a nieautoryzowana próba dostępu do Kundalini.

Jeżeli przestudiujesz system subtelny człowieka, zauważysz, że Kundalini została umieszczona w nas powyżej pierwszej czakry. Stało się tak, ponieważ zadaniem pierwszej czakry jest ochrona Kundalini przed nieautoryzowanym dostępem. To właśnie pierwsza czakra zezwala lub nie na uniesienie się Kundalini. Zrozumienie tego mechanizmu zabezpieczającego ma kluczowe znaczenie do stwierdzenia czy coś jest obudzeniem Kundalini czy też nie. Jest wiele objawów reakcji pierwszej czakry na próbę nieautoryzowanego dostępu do Kundalini. Wszystkie one mają wspólny mianownik: są niemiłe i z duchowością nie mają nic wspólnego. Z podstawowych objawów można wymienić: drgawki, podskakiwanie, fale gorąca w ciele, ból, niepokój, strach itp. Dzieje się tak, ponieważ podczas nieuprawnionego dostępu do Kundalini, układ nerwowy wpada w drgawki, a dokładniej lewy i prawy współczulny układ nerwowy zaczyna pobierać więcej energii z przywspółczulnego układu nerwowego.

Warto zapamiętać, że Kundalini może obudzić się jedynie w obecności innej Kundalini, innymi słowy w obecności duchowej osoby czyli takiej, której Kundalini jest uniesiona lub poprzez np. video. Nieautoryzowany dostęp do Kundalini przez osoby, które nie są duchowe, kończy się bólem, dziwnym zachowaniem a w ciężkich przypadkach nawet chorobą psychiczną.

Zrozumienie tego jest również bardzo logiczne. Istoty ludzkie zostały stworzone z wielką miłością, żadna czynność w nas nie wywołuje bólu: pracujemy, oddychamy, trawimy bez żadnego bólu, podobnie jest z Kundalini, tam gdzie występuje ból przy obudzeniu Kundalini tam duchowość się kończy.

Prawidłowe objawy obudzenia Kundalini.

Analizując objawy prawidłowego obudzenia Kundalini, można wyróżnić trzy grupy osób. Pierwsza to bardzo bardzo złe osoby, powiedzmy pokroju Hitlera, one nie otrzymają samorealizacji, u nich Kundalini się nie uniesie. Druga grupa to osoby, które mają problemy i u nich Kundalini nie może przejść przez wszystkie czakry. Problemy mogą być różnego rodzaju, gdy mamy bardzo duże poczucie winy, lub nie potrafimy komuś przebaczyć, lub byliśmy u fałszywego guru itd. W takich przypadkach, obudzenie Kundalini może zająć trochę czasu ale jak najbardziej jest możliwe. Ostatnia grupa to osoby, u których Kundalini unosi się bez większych przeszkód, cały proces trwa dosłownie ułamek sekundy i jest praktycznie niezauważalny dla umysłu.

Tak jak już wspomniałem, objawy obudzenia Kundalini są czysto duchowe, osoba odczuwa wewnętrzny spokój, radość, bywa nawet, że ludzie płaczą z radości, umysł się uspokaja, a my czujemy się po prostu lepiej. Fizycznie, gdy Kundalini pracuje w nas odczuwalny jest chłodny powiew z wnętrza dłoni oraz ze szczytu głowy. Jeżeli Kundalini napotkała na blokady podczas unoszenia się, możliwe jest odczuwanie na początku ciepła, które z czasem zamienia się w chłód.

Prawda jest taka, że w obecnych czasach poprzez Sahaja Yogę masz realną szansę otrzymać prawdziwą samorealizację. Innymi słowy poznać kim jesteś, pomóc sobie a potem pomóc innym w tym przepięknym procesie wzrostu duchowego. Jeżeli jesteś szczerym poszukiwaczem prawdy to jestem pewien, że sprawdzisz to o czym napisałem 🙂