10 powodów stosowania medytacji Sahaja Yoga

  1. Jest prosta

Nie musisz spędzać długich lat w górach, próbując osiągnąć oświecenie. Nie musisz niczego porzucać, albo spędzać tygodni w milczeniu. Nie musisz uczyć się mantr, albo nosić specjalnych strojów.  Medytacja pojawia się bardzo spontanicznie. Zajęcia są proste i przynoszące radość, a jeśli tylko jesteś w stanie utrzymać dyscyplinę medytacji (wystarczy 10 minut dwa razy dziennie), uświadomisz sobie, że jesteś w stanie osiągnąć stan głębokiej i pełnej spokoju medytacji na co dzień.

  1. Jest za darmo

Nie musisz płacić za swą medytację. Nie ma żadnych pułapek lub ukrytych wydatków. Jeżeli opuścisz zajęcia w jednym tygodniu, nic się nie dzieje. Przyjdziesz wtedy, gdy będziesz mógł. To hojność i radość ducha innych medytujących osób, powoduje, że Sahaja Yoga może być przekazywana wszystkim tym, którzy mają pragnienie rozwoju.

  1. Zauważasz rezultaty

Jesteś pełen wewnętrznego spokoju i relaksu. Możesz również odczuwać swoje własne czakry (centra energetyczne), a poprzez poznaną wiedzę o medytacji możesz zrozumieć wibracje tychże centrów energetycznych. Jeżeli czujesz się źle, medytujesz, używasz poznanych technik leczących twoje czakry, a jako rezultat tych działań twoje zdrowie również się poprawia.

  1. Znajdziesz wszystko w jednym

Główne religie, a w szczególności rdzenie ich nauk są uznawane i respektowane w Sahaja Yodze. Żadna ze ścieżek duchowych nie jest zła lub dobra. Poprzez medytację cała mądrość wszystkich wielkich Guru oraz Świętych jest wylewana na ciebie i co najlepsze jesteś w stanie to zrozumieć i poczuć wewnątrz. Sam doświadczysz, iż od momentu rozpoczęcia praktyki medytacji, zaczniesz głębiej rozumieć i doceniać nauki takich wielkich mistrzów jak Lao Tse, Budda czy Mahomet.

  1. Jesteś swoim własnym „szefem”

Medytujesz i stosujesz introspekcję wedle swojego własnego tempa rozwoju. Nie musisz dotrzymywać kroku innym, ani wykonywać rzeczy, z którymi nie czujesz się jeszcze komfortowo. Jesteś swoim własnym nauczycielem, swoim własnym guru, swoim własnym mistrzem. Ten rodzaj medytacji daje ci możliwość i umiejętności by pomóc samemu sobie. Nie musisz polegać na innych. Oczywiście wśród praktykujących medytację Sahaja Yoga jest wiele osób, które mogą nauczyć cię wielu ciekawych technik i przekazać wiedzę, ale to czego szukasz i czego potrzebujesz znajduje się w tobie.

  1. Jest wszędzie

Sahaja Yoga jest praktykowana prawie w każdym kraju na świecie. Zatem nieważne gdzie jesteś, możesz odnaleźć lokalne centrum Sahaja Yogi i uczęszczać na zajęcia. Nieważne gdzie jesteś, zawsze będziesz miał szansę spotkać się z innymi medytującymi osobami i czerpać radość ze wspólnej medytacji (kolektywna medytacja jest o wiele głębsza i silniejsza, aniżeli indywidualna medytacja).

  1. Jest „przenośna”

Nie musisz niczego brać ze sobą: żadnych mat, napojów, specjalnych ciuchów czy też książek. Medytować możesz wszędzie – w cichym pokoju, hałaśliwym autobusie czy na plaży. Jeżeli tylko medytujesz codziennie, stan świadomości bez myśli (stan medytacji) jest łatwy do osiągnięcia i można go osiągnąć prawie w każdej sytuacji.

  1. Ma swój sens

Wszystko, czego będziesz się uczyć ma swój sens. Dużo elementów w medytacji łączy się ze sobą, nawet jeżeli nie wszystko wcześniej było ci znane (np. czakry i ich poszczególne jakości). Kiedy uda ci się zgłębić tę wiedzę, zaczniesz odczuwać komfort i  naturalność jej stosowania.

  1. Jest dostępna dla wszystkich

Kiedy rozpoczynasz jakieś hobby lub dołączasz do jakiejś grupy ludzi, często zauważasz, iż daną grupę tworzą określone typy osób. Dla przykładu, niektóre grupy są zorientowane na młodzież, inne na starszych ludzi; część z nich na ludzi bogatych, albo ludzi mieszkających w pewnych, określonych częściach miasta. W Sahaja Yodze znajdziesz wszelkiego rodzaju osoby – kobiety i mężczyzn, młodych i starszych, bogatych i biednych, każdej postury oraz koloru skóry, z rozmaitymi zainteresowaniami, mówiącymi różnymi językami i wyznającymi różne poglądy. Nie musisz spełniać jakichkolwiek warunków, aby praktykować medytację Sahaja Yogi. To jest właśnie jedna z niezwykłości tego świata: to jest coś dla WSZYSTKICH.

  1. Czujesz się dobrze

Za każdym razem, gdy pomedytujesz będziesz się czuł lepiej. Nieważne, czy będziesz miał bardzo głęboką medytację czy też nie. Dzięki twej praktyce zarówno rodzina jak i całe otoczenie będzie odczuwać korzyści płynące od ciebie.