Czym są wibracje i Kundalini?

Kundalini jest siłą czystego pragnienia w nas – matczyną, duchową energią, rezydującą w uśpieniu, w trójkątnej kości krzyżowej sacrum, u podstawy kręgosłupa. Obudzenie Kundalini zawsze stanowiło cel wszelkich religii i tradycji duchowych na całym świecie.

„Kundalini uzdrawia was, poprawia was i obsypuje błogosławieństwami. Uwalnia was od wszystkich problemów świata materialnego” mówi Shri Mataji. Manifestacja energii Kundalini to właśnie wibracje to energia Ducha  Świętego (w sanskrycie Chaytanya). Po samorealizacji, czyli obudzeniu Kundalini, wibracje można samemu odczuć w postaci delikatnego, chłodnego powiewu wychodzącego z okolic ciemiączka (na czubku głowy), a także na dłoniach.

Czasem, jeżeli Kundalini, przechodząc przez nasz system subtelny nie natknie się na żadne przeszkody, owo odświeżające, kojące odczucie można obserwować także wewnątrz ciała (głównie w rejonie kręgosłupa, który odpowiada centralnemu kanałowi systemu subtelnego). Więcej informacji znajduje się w dziale Joga Kundalini

Posted in: Sahaja Yoga